Nowe ruchy Bangladeszu

Bangladesz pod koniec stycznia 2023 r. otrzymał zielone światło od Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) na wypłatę 4,7 miliarda dolarów pożyczki. Pożyczka została udzielona na 42 miesiące i w załączeniu ma pomóc w utrzymaniu stabilności gospodarczej kraju.

Bangladesz kupuje Bayraktary

Według doniesień prasowych Bangladesz uważnie obserwuje skuteczność sprzętu wojskowego w trakcie działań wojennych na Ukrainie. Obserwacje te najprawdopodobniej skutkowały zawarciem umowy pomiędzy armią Bangladeszu a turecką firmą Baykar Technology.

Powódź w Bangladeszu

Przez ostatnie tygodnie mieszkańcy Europy mierzą się z rekordowymi upałami, które często przekraczają 35°C. W szczególnie niebezpiecznej sytuacji są Włochy, Grecja i Portugalia, gdzie rządy tych krajów wydają zalecenia, aby mieszkańcy nie marnowali wody, której zaczyna powoli brakować. W podobnej sytuacji znajdowała się około miesiąc temu Azja Południowo-Wschodnia, w tym … Read More

Wywiad magazynu „Biznes i Ekologia” z Prezydentem Izby

Prezydent Izby – Artur Gontarczyk – udzielił wywiadu magazynowi „Biznes i Ekologia” na temat działalności Izby oraz polsko – bangladeskiej współpracy gospodarczej. Wywiad ukaże się w styczniowym (155 kolejnym) numerze tego najstarszego magazynu w branży ekologiczno – biznesowej. Zapraszamy do lektury!

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO dla uczczenia tragicznych wydarzeń w Dhace. 21 lutego 1952 roku z rąk pakistańskiej policji zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.