Dhaka owinięta kablami

Już od dziesięcioleci mieszkańcy stolicy Bangladeszu zmuszeni są do zmagają się z kablami zawieszonymi nad ulicami, których to ilość wzrasta z roku na rok.

Sytuacja ta charakteryzuje się wyjątkowo wysokim stopniem niebezpieczeństwa, gdyż wywołując ryzyko wystąpienia niepożądanych wypadków, zagraża wszystkich przechodniom.

W okresie wakacyjnym, a dokładnie 10 sierpnia 2020 r., burmistrz Dhaka South City Corporation (DSCC) – Sheikh Fazle Noor Taposh powiedział: „Chcemy uwolnić Dhakę od kabli napowietrznych”.

Ponadto zapowiedział, że miasto podejmie stosowne działania, aby uwolnić się od wiszących kabli do grudnia przyszłego roku, a te znajdujące się na Gulshan Avenue (na drodze od ambasady Pakistanu do klubu strzeleckiego Gulshan) z wielkim prawdopodobieństwem miały zostać umieszczone pod ziemią do 1 października.

W trakcie wystąpienia Burmistrza Dhaka w ubiegła niedzielę, mieszkańcy mogli dowiedzieć się, że miasto oraz liderzy Stowarzyszenia Dostawców Usług Internetowych w Bangladeszu (ISPAB) i Stowarzyszenia Operatorów Kablowych Bangladeszu (COAB), doszli do konsensusu i najbliższej przyszłości planowane jest przeniesienie wszystkich kabli napowietrznych pod ziemię.
Prace ISPAB i COAB zaczną się od poniedziałku 19.10.2020 r. w rejonie Dhanmondi i zostaną wdrożone w całym South City do listopada.

Burmistrz ponownie wyraził nadzieję, że decyzja ta w pozytywny sposób zmieni oblicze miasta oraz zapewni bezpieczeństwo jego mieszkańcom.

Aleksandra Zakrzewska

Za: unb.com.bd.